İzmir Çıkışlı Uçaklı Güney Anadolu Turu
İzmir Çıkışlı Uçaklı Güney Anadolu Turu

1 Gün

SUN EXPRESİN tarifeli uçuşu ile saat 06:00 da Adnan  Menderes Havalimanından kalkış için sabah saat 05:00 da havaalanında buluşma ve saat 08:00 da Diyarbakır’a varış. Diyarbakır Hasanpaşa Hanında unutulmaz bir kahvaltı (Ekstra) sonrası Diyarbakır turumuza başlıyoruz.

Çok anlamlı bir ibadet yeri olan ULU CAMİ ziyaretimizi yaparak CAHİT SITKI TARANCI ve AHMET ARİF’ÎN evlerini ziyaret ediyoruz. Yürüyerek Diyarbakır evini, Ayaklı minareyi, Mardin Kapıda Keçi Burcunu ve Dünyanın en büyük ikinci  surlarını gezdikten sonra HEVSEL BAHÇELERİNİ görerek Diyarbakır ATATÜRK KÖŞKÜNÜ ve 10 Gözlü Köprüyü ziyaret  ediyor sonrasında aracımızla MARDİN’E doğru yola çıkıyoruz.

Kızıltepe üzerinden DARA ANTİK KENTİNİN gezerek   (Zindan, nekropolis, sarnıçlar, agora, köprü ve surları) seyredip inanılmaz hikayesini dinliyoruz. Ardından yola çıkıpMARDİN’DE bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2 Gün

Deyrulzafaran Manastırı – Kasımiye Medresesi Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin Metropolitinin ikametgâhı olan Deyrulzafaran Manastırına hareket ediyoruz. 630 yıl Boyunca Hz. İsa’nın diliyle dualar  yankılandı bu kadim Manastırın duvarlarında… Şemse eda mağbet hala doğudan yükselen ilk ışıkları kutsamaya devam ediyor burada olmazsa olmazlardan KASIMİYE MEDRESESİNİ geziyoruz.

Tekrar Mardin’e dönerek öğleyemeği ve kahve molası sonrası rahat rahat ABBARALARIYLA Mardin Merkez gezisi, Mardin Müzesi, Cumhuriyet  Meydanı, Ptt Binası, Eski Çarşı, Alt Çarşı, Arasta İş Hanı, Baharatçılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Ulu Camii, Eski Kız Meslek Lisesi, Sabancı Kent Müzesi, Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde 
 

3 Gün

Mardin’deki otelimizde iki gece kaldıktan sonra kahvaltımızı yaparak Kızıltepe üzerinden Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz.

İlk önce Dünya tarihini alt üst eden ve tarihin tekrar yazılmasını sağlayan GÖBEKLİ TEPEYE varıyoruz. Burada gerekli gözlem ve incelemelerimizi yaptıktan sonra yolumuzu kuzeye HALFETİ’YE çeviriyoruz.

BİRECİK Baraj gölünün altında kalan M.Ö.9000 yılına dayanan eski Halfeti üzerinde tekneyle gezimizi tamamlayarak buranın leziz etleriyle öğle yemeğimizi yiyoruz. Yönümüzü güneye çevirip KONİK EVLERİYLE ünlü ilk İSLAM ÜNİVERSİTESİNİN kurulu olduğu HARRAN’A varıyoruz. Yörede yaşayan bir aşiretin senelerce yaşamış olduğu müze evi gezip resimliyoruz. Burada ilk kurulan üniversiteyi görüyoruz.

URFA merkezdeki İBRAHİM PEYGAMBERİN ve birçok kadim peygamberin olduğu şehri ve BALIKLI GÖLÜ geziyoruz. Sonrasında otelimize giderek akşam sıra gecesi için hazırlanıyoruz. AKŞAM YEMEĞİ SIRA GECEMİZDE (EKSTRA 100 TL)  konaklama otelimizde URFA ASİL OTEL

4 Gün

GAZİANTEP Otelimizde kahvaltı sonrası kulağımızda akşamın melodileri eşliğinde yolumuzu ANTEP’E doğru çeviriyoruz. Tam gün bu güzel şehirdeyiz. Her tarafı gezip mükemmel yemeklerinden yeme fırsatımız olacak. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları, bulvarları ve meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoromik şehir turu yapıyoruz.

Keyif dolu ziyaret sonrası bu kez Gaziantep’in sokaklarında keşfe çıkıyoruz. Gaziantep kalesini karşıdan seyredip Nuri Paşa Cami, Karagöz Cami, Gümrük Hanı, Zincirli Bedesten, Almacı Pazarı’nı gezerek, baklavacılar ve fıstıkçıların eşlik ettiği sokaklar boyunca yürüyerek Tarihi BAKIRCILAR ÇARŞISINI da geziyor ve buradan ZEUGMA Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği ZEUGMA ARKEOLOJİ MÜZE’ sini geziyoruz. 

Öğle yemeği için ünlü bir yere kebabın ve küşlemenin tek mekanı olan HALİL USTAYA geliyoruz. Enfes bir damak tadından sonra aracımız bizi yemek sonrası  Antep’in hamamlarını görmeye götürüyor. Böyle farklı bir hamam görünce hayret edeceksiniz.

Buranın devamında Gaziantep’in çok farklı bir şekilde hazırlanmış KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİNİ göreceğiz. Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİNİ görüyoruz. Ve  GAZİANTEP turumuzun sonuna ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 

5 Gün

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası yolumuzu Adana’ya çeviriyoruz. Çukurova’nın toprakları üzerine kurulmuş ülkemizin en büyük kentlerinden birisi olan ve adını da Uranos ’un oğlundan alan Adana’ya öğle saatlerinde ulaşıyoruz.

Denizi olmayan kent merkezinin; mavi-yeşil rengiyle hayat ve can verdiği Seyhan Nehri’nin üzerine kurulu SEYHAN BARAJ GÖLÜ ’ne gidiyoruz. Burayı panoramik olarak geziyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında 1912 yılında inşaatı bitirilen Adana Tren Garı’nı gezerek 32 metre yüksekliği ile Adanalıları selamlayan BÜYÜK SAAT’İ bizler de görüyoruz.

Ardından Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük ibadet mekanına sahip camilerinden olan SABANCI MERKEZ CAMİ ’ni ziyaret ediyoruz. İhtişamı karşısında bizleri büyüleyecek farklı bir atmosfere götürecek bu olağanüstü yapının ardından yine görkemine hayran kalacağımız başka bir yapı olan Adana’nın simgelerinden TAŞKÖPRÜ ’ye gidiyoruz. Burada resimlerimizi çekip hatıralar arasına attıktan sonra saat 17:20 deki uçağımız için havaalanına transferimiz gerçekleşiyor ve saat 18:20 gibi İzmir’de oluyoruz.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Diyarbakır gidiş-Adana Dönüş Uçak
 • 4 Gece Otel Konaklama
 • 4 Sabah Kahvalti
 • 3 Akşam yemeği·
 • Profesyonel Rehberlik
 • Ulaşım Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Urfa Sıra Gecesi·
 •  Öğle Yemekleri·
 •  İlk Gün Diyarbakır’da Kahvalti
 • Son Gün Akşam Yemeği·
 • Halfeti Tekne Turu

Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 6.4.2020
 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Detaylı Bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.
 •  

 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Detaylı Bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.