Bu Fırsat Kaçtı!

İzmir Lotus Travel ile 5 Ekim Kesin Çıkışlı 9 Gün 9 Gece GAP & Doğu Anadolu Turu 1.399 TL
9 Gece 9 Gün Konaklama ve Ulaşım Dahil GAP & Doğu Anadolu Turu

 

ANTAKYA – GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN - GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA – MARDİN – MİDYAT
HASAN KEYF – BİTLİS – VAN – DOĞU BAYAZIT – KARS SARIKAMIŞ – ERZURUM – ELAZIĞ – HARPUT – MALATYA
NEMRUT – KAYSERİ – KAPADOKYA – KONYA


9 GECE / 9 GÜN (5-14 Ekim)

 

HAREKET NOKTALARI ve SAATLERİ:

Akşam saat 17.00’da Karşıyaka Anıt, 17.30’da, Üçkuyular Shell benzin istasyonu karşısı, 17.45’de Üçyol ve 18.15’de Bornova Ege Üniver. Hastanesi önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun noktalarda molalar vererek Afyon-Konya-Adana-İskenderun yolu üzerinden Antakya’ya (Hatay) varıyoruz.

 

1.GÜN: ANTAKYA (HATAY) – GAZİANTEP: 

Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetinin en güzel örneklerinin sergilendiği muhteşem MOZAİK MÜZESİ’ni gezip, Neccar Dağı eteklerindeki ST. PİERRE KİLİSESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra ZEUGMA (BELKIS)’dan çıkarılan mozaikleri görmek üzere GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ’Nİ geziyoruz.

 

Verilen serbest zamanda yöresel lezzetlerin satışa sunulduğu büyük pasaj’ da alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından Gaziantep merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Met Gold Otel 

                                      

2.GÜN: HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA:  

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Birecik üzerinden Güneydoğu’nun gizemli köşesi HALFETİ’ye ulaşıyoruz. Fırat nehri kıyısında kurulu ve Birecik baraj suları altında kalan kadim köyü (arzu eden misafirlerimize) göl üzerindeki TEKNE TURU muzla (ekstra) keşfediyoruz.

 

Ziyaretimizin ardından medeniyetin beşiği HARRAN’a gidiyoruz. Harran’da sırasıyla Ulu camii, Anadolu’daki ilk Üniversiteni ve KÜLTÜR EVİ’Nİ geziyoruz.  Buradan peygamberler şehri ŞANLIURFA gidiyoruz. Merkeze vardığımızda sırası ile HALİLÜRRAHMAN-AYN-İ ZELİHA (BALIKLI GÖL) - RIDVANİYE CAMİİ ve HZ. İBRAHİM ‘İN DOĞDUĞU MAĞARA’YI ziyaret ediyoruz.

 

Gezilerimiz sonrası merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşup Güneydoğu’nun simgesi YEMEKLİ SIRA GECESİ ’ne (ekstra) katılıyoruz. Konaklama otelimizde. Grand Urfa Otel

 

3.GÜN: MARDİN – DEYRULZAFERAN MANASTIRI – MİDYAT:  

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından, Viranşehir – Kızıltepe üzerinden pek çok kültüre ev sahipliği yapan MARDİN’e varıyoruz. Şehir merkezinde öğle yemek (ekstra) ve alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından, MARDİN MÜZESİ’ni geziyoruz. Daha sonra TARİHİ POSTANE BİNASI’nı gezip ŞEHİDİYE CAMİİ’sini ziyaret ediyoruz.

 

Buradan Süryani kilisesi olan DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI’na gidiyoruz. Gezilerimizin ardından Midyat’a varıyoruz, burada vereceğimiz serbest zamanda GÜMÜŞ VE TELKARİ alışverişi yapıyoruz. Alışverişimizin ardından Midyat’taki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Matiat Otel

 

4.GÜN: HASANKEYF – BİTLİS – AKDAMAR ADASI – VAN: 

Oteldeki kahvaltımızın ardından, HASANKEYF’e ulaşıyoruz. Binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve sular altında kalacak olan Hasankeyf’i geziyoruz. Daha sonra Buzlu Pınar mevkinde vereceğimiz yemek molasının (ekstra) ardından BİTLİS’e ulaşıyoruz ve BEŞ MİNARE’yi resimliyoruz.

 

TATVAN üzerinden KUSKUNKIRAN GECİDİ’nden (2235 m.) geçerek ARTOS DAĞI eteklerinde VAN GÖLÜ üzerindeki AKDAMAR ADASI’na tekne (ekstra) ile geçiyoruz. Ada üzerindeki kurulmuş ve dört yöndeki duvarlarında öykülerin anlatıldığı AKDAMAR KİLİSE’sini geziyoruz. Gezimizin ardından Van merkeze vardığımızda Urartu Medeniyetinin başkenti olan VAN KALESİ (Tuşba)’ni görüyoruz.

 

Bahçesinde bulunan VAN KÜLTÜR EVİ’ni gezip geleneksel el sanatlarından olan Van GÜMÜŞ alışverişi yapıyoruz. Günün sonunda merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Tamara Otel

                                                                                                                             .

5.GÜN: DOĞU BAYAZIT - İSHAK PAŞA SARAYI – ANİ HAREBELERİ – KARS – SARIKAMIŞ:

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak ÇALDIRAN OVASI’ndan , TENDÜREK GEÇİDİ’nden geçerek (2644 m.) DOĞU BAYAZIT’a varıyoruz. Burada eski şehrin kurulduğu yerdeki İSHAKPAŞA SARAYI’nı geziyoruz. Daha sonra KÜÇÜK AĞRI ve BÜYÜK AĞRI DAĞI’nın güzel manzaraları eşliğinde IĞDIR’a gidiyoruz.

 

Merkezde vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından KARS’a varıyoruz. İlk olarak ANİ Harabelerini geziyoruz. Daha sonra KARS merkezde Arpaçay üzerinde kurulu tarihi OSMANLI TAŞ KÖPRÜ kıyısında vereceğimiz molada KARS KALESİ’ni fotoğraflıyoruz.

 

Buradan Sarıkamış’a varıyoruz. Türkiye’nin kayak merkezlerinden biri olan CIBILTEPE üzerinde kurulu SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ndeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Çamkar Otel

 

6.GÜN: SARIKAMIŞ ŞEHİTLİK – ERZURUM – PALANDÖKEN: 

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından 1914 yılında donarak şehit olan doksan bin erimizin anısına yapılan SARIKAMIŞ ŞEHİTLİK ANITI’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından HORASAN üzerinden ERZURUM’a varıyoruz.

 

Erzurum’da ilk olarak ULU CAMİİ – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – YAKUTİYE MEDRESESİ’ni ziyaret edip daha sonra RÜSTEM PAŞA Bedesteninde (Taşhan) OLTU TAŞI alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Y Günün sonunda PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ’ne çıkarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Palan Otel                                                       

 

7.GÜN: ELAZIĞ – HARPUT KALESİ – MALATYA – NEMRUT DAĞI: 

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak BİNGÖL üzerinden KURUCU GECİDİ’nden (1800 m.) ELAZIĞ’a varıyoruz. Otobüsle panoramik gezimizin ardından ilk yerleşim yeri olan HARPUTKALESİ’ne çıkıyoruz.

 

Burada ilk olarak ARAP BABA TÜRBESİ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra minaresi eğri olan ULUCAMİİ ziyaret edip Etnografik yaşantının sergilendiği ŞEFİK GÜL KÜLTÜREVİ’ni geziyoruz. Gezilerimiz ardından HARPUT yerleşim merkezindeki Müslüman ordularının başkumandanı BALAKGAZİ’NİN HEYKELİNİ resimleyip, aynı ismi taşıyan tesislerde öğle yemek (ekstra) molası veriyoruz.

 

Molamızın ardından ELAZIĞ’dan ayrılıp KARAKAYA BARAJ GÖLÜ manzarası eşliğinde KALE-ÇOLAKLI üzerinden MALATYA’ ya varıyoruz. Kayısı pazarındaki alışveriş molamızın ardından otelimize yerleşiyoruz.

 

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Avşar Otel

(Arzu eden misafirlerimizle sabaha karşı bizi bekleyen minibüslerle NEMRUT DAĞI’na (ekstra) çıkıyoruz. (2150 m). Kralların dağı Nemrut’ta güneşin doğuşunu seyrettikten sonra otelimize dönüyoruz.) 

 

8.GÜN: KAYSERİ – KAPADOKYA: 

DARANDE- GÜRÜN üzerinden Pınarbaşı mevkiine vardığımızda Melikgazi tesislerinde öğle yemek (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından KAYSERİ’ye varıyoruz. Burada gezimize GEVHER NESİBE TIP MÜZESİ ile başlıyoruz.

 

Sonra HUNAT HATUN KÜLLİYESİ-SAHABİYE MEDRESESİ-YOĞUNBURÇ’u geziyoruz. Gezilerimizin ardından KAPADOKYA bölgesine varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Arzu edenler TÜRK GECESİ’ne katılabilir (ekstra). Taş Saray Otel

 

9.GÜN: KONYA – MEVLANA – İZMİR: 

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak GÖREME SEYİR TEPESİ’nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından KAPADOKYA bölgesine veda ediyoruz. NEVŞEHİR üzerinden KONYA’ya varıyoruz. MEVLANA MÜZESİ’ni (türbesi) gezip serbest zamanda öğle yemek (ekstra etli ekmek tandır öneriniz) veriyoruz. Daha sonra AFYON-UŞAK üzerinden uygun yerlerde molalar vererek İZMİR’e varıyoruz. 

 
 
 
 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR 

* 8 Gece 4*/5* Otel Konaklama
* Oteldeki 5 Sabah Kahvaltısı 4 akşam Yemeği
* Seyahat Sigortası
* Lüks Otobüs ile Ulaşım
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Araç içi İkramlar
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
 
* Müze ve ören yerleri girişleri
* Yolda alınacak sabah kahvaltısı
* Ekstra harcamalar
* Öğle yemekleri
* Urfa Yemekli Sıra Gecesi
* Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri
* Halfeti Tekne turu
 
 
Rezervasyon ve detaylı bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu arayablirsiniz.
 
 
     9 gece96 gün konaklamalı gap Doğu anadolu turu     
 
                                                 
 9 gece96 gün konaklamalı gap Doğu anadolu turu
 
 
 
9 gece96 gün konaklamalı gap Doğu anadolu turu
 

 


Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 5.10.2018
 • Yukarıda belirtilen Tur programı katılımcı sayısına göre Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile yapılmaktadır.
 • Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda tahsil edilen ücret, katılımcılara iade edilecektir.
 • Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
 • Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
 • Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • Rezervasyon ve detaylı bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu arayablirsiniz.

 • Yukarıda belirtilen Tur programı katılımcı sayısına göre Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile yapılmaktadır.
 • Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda tahsil edilen ücret, katılımcılara iade edilecektir.
 • Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
 • Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
 • Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • Rezervasyon ve detaylı bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu arayablirsiniz.