Doğu Karadeniz Turu 6 gece 6 gün
Doğu Karadeniz Turu 6 gece 6 gün

1 Gün

1.GÜN: AFYON – ANKARA – ÇORUM – AMASYA- SAMSUN:

Sabah saatlerinde Sungurlu bölgesinde vereceğimiz Kahvaltı (ekstra) molasının ardından Çorum, üzeri Şehzadeler Kenti Amasya ya ulaşıyoruz. İlk durağımız aşkları dillere destan olmuş Ferhat ile Şirinin
müzesini geziyoruz. Burada bulunan su kanallarını fotoğraflıyoruz. Yeşil Irmağın ortasından geçtiği Amasya da sırasıyla Ferhat ile
Şirin’in su kanallarını görerek Şehzadeler Müzesi, Amasya Müzesinde eşsiz mumyaları görüp, Şehzadeler Parkı, İkinci Beyazıt Külliyesini geziyoruz.

Kral Mezarlarını, Yeşil Irmak kıyısındaki yalı boyu konaklarını panoramik olarak görüp fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Yeşilırmak kıyasındaki Çınar Restoranda öğlen yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Havza üzerinden Samsuna ulaşıyoruz.

Samsun da ilk olarak ünlü Atatürk Heykelinde fotoğraf molası verip ardından Milli mücadeleyi başlatan Atatürk ve arkadaşlarını Samsuna getiren Bandırma Vapuru nu ziyaret ediyoruz. Daha sonra SAMSUN merkezdeki Otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

Yemek sonrası, dileyen konuklarımız akşam yürüyüşe çıkabilir veya FAYTON TURU yapabilir. 

2 Gün

 Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından ülkemizin en uzun tünellerini geçerek ORDU ya geliyoruz.

ORDU’YA dönüşte uğramanın verdiği rahatlıkla içinden Şehri seyrederek geçiyoruz. Devamında  Dünya fındığının simgesi, kirazın anavatanı GRESUN ilini panoramik olarak görüyoruz. TRABZON’TA alacağımız öğle yemeğinin ardından manastırlar kenti TRABZON’A geçiyoruz öncelikle SOĞUKSU semtinde bulunan ATATÜRK KÖŞKÜ’NÜ ziyaret edip Trabzon’a özgü GÜMÜŞ ve TELKARİ sanatı hakkında bilgi alıp alışveriş de yapıyoruz. Yolumuza buradan sonra SÜRMENE- OF ÇAYKARA üzerinden Dünyaca ünlü UZUNGÖLE gidiyoruz.

YAYLADA bulunan konumuyla hayran kalacağınız otelimize yerleşiyoruz.

3 Gün

 Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakan yayladan inerek UZUNGÖL’de, yürüyüşlerimizi yapıp, zümrüt yeşili ormanlarla kaplı bu yayla ortamında İsteyenler, Uzungöl’ün doğasının keyfini sürerek yürüyüşler yapıyor ve bu güzel ortamı resimlerimizde ölümsüzleştiriyoruz. Burada serbest zamanda öğle yemeğimizi de yörenin yemeklerini tadarak geçirdikten sonra geri dönüşe geçiyoruz.

Kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ’nün güzel görüntüsünü de fotoğraf karelerimize ekleyerek, UZUNGÖL’e veda ediyoruz.

Uzungöl’ün çıkışında SÜRMENE yakınlarında Karadeniz’in olmazlarından olan Çay Fabrikası ziyareti yapılıp çayın yaşamı hakkında bilgi aldıktan sonra, yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ alışverişi yapma imkanı buluyoruz. Şirin Rize’yi panoramik olarak görerek Fırtına Deresi Kenarında bulunan otelimizdeki odalarımıza yerleşiyor ve iki gece burada kalabilmenin rahatlığını yaşıyoruz.

Geceleme için iki gecemizin geçeceği AYDER FIRTINA DERESİ kıyısındaki VULADA BUTİK OTELE yerleşiyoruz. Otelimizde rafting ve zipline yapma keyfini yaşıyoruz.
 

4 Gün

 Aynı otelde 2 gece kalabilmenin verdiği avantaj ile Otelimizde erken saatlerde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımıza yerleşerek SARP SINIR KAPISI na varıyoruz. Burada gerekli işlemler yapıldıktan sonra Gürcistan a geçiş yapıp BATUM daki şehir turumuza başlıyoruz. Batum şehir merkezinde yer alan farklı mimarisiyle TERS BİNA, ADALET SARAYI, PİAZZA KULESİ,
İzmir’in simgesi olan SAAT KULESİ, Osmanlı döneminden kalmış ORTA CAMİİ, POSSEİDON HEYKELİ, HÜKÜMET BİNALARI, MEDEA HEYKELİ, OPERA BİNASI, ALFABE KULE ve Tarihi KATEDRAL göreceğimiz yerler arasında sayılabilir

Batum şehir merkezinde alışveriş ve öğle yemeği (ekstra) için serbest zaman sonrası aracımıza binerek Sarp sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz.

GÜRCİSTAN – BATUM TURU DAHİL Kesinlikle T.C. kimlik kartı ile girişi yapılabiliyor. Ehliyet kimlik yerine geçmiyor!
Pasaport gerekmiyor. 18 yaşın altındaki misafirlerimizin yanında ebeveynleri veya bunlardan en az birisi olamaması durumunda veya yakınıyla gelen çocuklar için ayrıca noterden alınacak olan anne ve/veya babanın izin belgesi gerekmektedir.
Sınırı geçtikten sonra HOPA da bizi bekleyen kendi otobüsümüze yerleşiyoruz., Buradan sonra ilk durağımız olan ARHAVİ’YE varıyoruz.

Ülkemizde nadir görülen iki akarsuyun birleştiği yer olan ÇİFTE KÖPRÜ’YE bizi bekleyen minibüslerle gidiyoruz. Burayı resimleyip KAMİLET VADİSİNE varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz buradaki doğanın ve küçük şelaleleri görmenin tadını çıkararak çaylarını yudumlarken, diğer misafirlerimizle patika yoldan MENÇUNA ŞELALESİNİ görmeye gidiyoruz. Bu müthiş manzara bizi
büyülüyor. Buradan taş köprüleri ve altından geçen beyaz köpüklü sularıyla gördüğünüzde hayal mi gerçek mi olduğuna inanamayacağınız dolu dolu bir gün geçirmenin verdiği tatlı yorgunlukla

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 

5 Gün

Aynı otelde 2 gece kalabilmenin verdiği avantaj ve Karadeniz’i layığıyla gezebilmenin vermiş olduğu mutlulukla güne başlıyoruz. Aracımıza yerleşip ÇAMLIHEMŞİN’E doğru yola çıkıyoruz. Çamlıhemşin’de uygun bir yerde aracımızı terk edip Yaylalara çıkacağımız dolmuşlara biniyoruz. Dünya da 200 ekolojik bölgeden biri olan ünlü AYDER yaylasına çıkıyoruz.

GELİN TÜLÜ ŞELALESİNİN muazzam akışını görüp özel tulumcumuz ile horon eşliğinde keyifli vakitler geçirmeye başlıyoruz.

Uzun sürecek olan bu turumuzda ki felsefemiz EN AZ BİR ŞELALE GÖR!, BİR YAYLADA NEFES AL!, YÖRESEL LEZZETLERİN PEŞİNE DÜŞ!, MUTLAKA BİR BULUT DENİZİ GÖR! . Evet işte bu felsefeyle AYDER ve çevresini saran çam ormanlarını, şelalelerini, yöresel mimarideki evlerini, çiçeklerini, doya doya gezme şansına sahip olacağımız bugün KARADENİZ TURUMUZDA en keyif alacağınız, hafızalarınıza kazınacak bir gün olacak.

Öncelikle Ayder’in üstünde Kaçkarların eteğinde bulunan AŞAĞI VE YUKARI KAVRUN yaylalarını gezip Dünyanın yaşanmaya değer olduğunun farkına varıyoruz. Burada öğle yemeğimizi de yiyerek Çamlıhemşin’den dönerek bir başka güzel bölgeye ÇAT VADİSİNE geçiyoruz. İlk durağımız KONAKLAR KÖYÜ ve ŞENYUVA KÖYÜ olacak. ŞENYUVA KÖPRÜSÜNDE (ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ) grubumuzla hatıra fotoğrafı çekimi yapıp sonrasında bir tepe üzerinde kurulmuş ZİLKALE geliyoruz. Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtta mola verip burayı
geziyoruz. Buradan ayrılıp yavaş yavaş PALOVİT VADİSİNE doğru yol alıyoruz. Yolumuz üzerinde birçok irili ufaklı şelaleler göreceğiz. Bu olağanüstü ortamda, asırlık porsuk ağaçları arasında yorucu olmayan keyifli kısa yürüyüşlerle, ünlü PALOVİT ŞELALESİNE ulaşıyoruz. Yaklaşık on beş metreden direk düşen su kütlesinin, müthiş görüntüsünü hayranlıkla izliyoruz. SEVDALUK’ dizisinin çekildiği bölgedeyiz. Dönüştedağların arasındaki konakları ve serenderleri
görerek bu rüya gibi bir günün sonunda herkesin görme şansına sahip olamadığı, bu muhteşem doğa güzelliklerini görmenin verdiği mutlulukla ve gerçek bir KARADENİZ YAYLA TURUNA çıkmanın vermiş olduğu huzurla ÇAMLIHEMŞİN’E varıp otobüsümüze geçerek harika bir başka yaylaya  geliyoruz.

6 Gün

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otobüsümüze binerek ORDU’YA doğru yola çıkıyoruz. Burada ORDU yu kuşbakışı görebileceğimiz muhteşem manzaraya sahip olan BOZTEPE ye teleferikle (Ekstra) çıkıyoruz. Bu doyumsuz manzaranın ardından teleferikle sahile inip aracımıza yerleşiyoruz. Samsun üzerinden AMASYA ya doğru hareket ediyoruz. AMASYA’YA uğramadan ÇORUM yönünde devam ediyoruz. Çorum da leblebi alışverişinden sonra yolumuza devam
ediyoruz.

Sabah saatlerine doğru memleketimize geliyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler
 • 5 Gece Otel Konaklama
  • 4 gece yarım pansiyon, 1 Gece Oda Kahvaltı
 • Arac içi ikramlar 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Seyahat saglık sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (50TL)
 • Batum Akşam Yemeği
 • MÜNİBÜS ÜCRETLERİ
  •  Limonsuyu Yaylası 50 TL (zorunlu)
  •  Ayder Zilkale 50 TL
  •  Batum geçiş, araç ve rehber 80 TL (zorunlu)
  •  Borçka Karagöl 50 TL
  •  Kayabaşı Yaylası 50 TL (zorunlu)

Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 29.8.2020
 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Tur programı katılımcı sayısına göre Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile yapılmaktadır. 
 • Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda tahsil edilen ücret, katılımcıya iade edilecektir.
 • Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
 • Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
 • Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • 0-6 yaş koltuk itenmediği takdirde ücretsizdir. 6-12 yaş çocuk 999 TL'dir.
 • Detaylı Bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.
Doğu Karadeniz Turu 6 gece 6 gün

Doğu Karadeniz Turu 6 gece 6 gün

Doğu Karadeniz Turu 6 gece 6 gün

Doğu Karadeniz Turu 6 gece 6 gün

Doğu Karadeniz Turu 6 gece 6 gün

Doğu Karadeniz Turu 6 gece 6 gün

 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Tur programı katılımcı sayısına göre Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile yapılmaktadır. 
 • Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda tahsil edilen ücret, katılımcıya iade edilecektir.
 • Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
 • Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
 • Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • 0-6 yaş koltuk itenmediği takdirde ücretsizdir. 6-12 yaş çocuk 999 TL'dir.
 • Detaylı Bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.