İzmir Çıkışlı 7 Gece 7 Gün Gizemli Gap Turu

İzmir Çıkışlı 7 Gece 7 Gün Gizemli Gap Turu

1 Gün

İzmir kalkışlı 5 gece 6 gün konaklamalı Gizemli GAP turu ile sizde unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. Nemrut'da gün batımına şahit olmak, Urfa'da eğlence dolu Sıra Gecesine katılmak ve Halfeti'de tekne turu ile bölgenin güzelliklerine şahit olmak istiyorsanız ve bu da yetmez Ciğer'den, Kebaba, Küşlemeden künefeye kadar değişik lezzetler de istiyorum diyorsanız, İzmir çıkışlı konaklamalı GAP turu sizleri bekliyor.

Tur Programı

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen servis noktalarından aldıktan sonra İzmir çıkışlı GAP turumuz başlıyor. Aydın, Denizli ve Konya üzerinden Yolda vereceğimiz molaların ardından ADANA'ya varıyoruz.

2 Gün

ADANA - ANTAKYA - GAZİANTEP

Sabah kahvaltısı molamızın ardından ilk durağımız Adana Seyhan nehri üzerindeki Tarihi Taş Köprü olacak. Panoramik olarak gördükten sonra, Bölgenin öenmli camilerinden birisi olan Adana Sabancı Merkez Camii gezimizi yapıyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından ANTAKYA yolculuğumuz başlıyor. 

Birçok din ve mezhebin birleştiği yer olan ANTAKYA'da ilk durağımız Habib Neccar Camii oluyor. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Hac dağının eteklerinde bulunan Aziz Pierre klisesi gezimizi yapıyoruz. Aziz Petrus'un ilk vaazını verdiği klise Hristiyanlığık için çok önemli olup, 1963 yılında Papa tarafından ikinci hac merkezi olarak ilan edilmiştir.

Antakya'ya gelip muhteşem lezzetleri tatmak olmaz mı? Meşhur künefe ve diğer lezzetleri tatmak için serbest zaman veriyoruz. Bir başka durağımız olan Antakya Arkeoloji müzesi gezimizi yaptıktan sonra Antakya'yı ikiye bölen Asi nehrini görerek, eski Antakya evlerinin olduğu sokakları geziyoruz. Meşhur Uzun çarşı'da alışveriş yapma şansına da sahip olacaksınız. Antakya'dan ayrılarak otelimizin de bulunduğu GAZİANTEP'e akşam saatlerinde geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Konaklama: Grand Boğaziçi Otel veya vb.

3 Gün

GAZİANTEP - HALFETİ - HARRAN - ŞANLIURFA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden birisi olan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi gezimizi yapıyoruz. Ardından Türkiye'nin en eski kahvehanelerinden olan Tarihi Tahmis kahvesinde çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlama şansınız olacak. Daha sonrasında Bakırcılar Çarşısı ve Zincirli Bedesten gezilerimizi yapıp Alışveriş yapmak ve Dünyaca ünlü Gaziantep baklavalarını tadabilmeniz için serbest zaman veriyoruz.

Birecik üzerinden Güneydoğu'nun saklı cennetlerinden birisi olan HALFETİ gezimiz başlıyor. Birecik barajı sularının altında kalan medeniyeti göl üzerindeki tekne turu (ekstra) ile geziyoruz. Bir sonraki durağımız HARRAN olacak. Burada Harran'ın en meşhur kubbeli evlerinden birisi olan Harran Kültür Evini geziyoruz. Dolu dolu geçen bir gün sonrası akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz.

Akşam Sıra gecesi (ekstra) etkinlikği yapılacağından dolayı bu akşam otel konaklamasında Akşam yemeği bulunmamaktadır. Sıra geceği yemeklidir. Dileyen misafirlerimiz ile lobide sıra gecesi etkinliğine katılmaz üzere buluşuyoruz. Eğlence dolu bir sıra gecesi yaşayacaksınız.

Önemli : Şanlıurfa konaklamamız oda- kahvaltıdır. Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz Sıra Gecesine katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise otelde (ekstra) akşam yemeklerini alabilirler.

Konaklama: Dedeman Otel,El Ruha Otel,Harran Otel veya vb. oteller

4 Gün

ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Peygamberler şehri ŞANLIURFA gezimiz başlıyor. ilk durağımız Halil Ür - Rahman Camii olacak. Balıklıgöl'ün yanında yer almaktadır. Cami halk arasında “Döşeme Camisi” olarak da isimlendirilmektedir. Cami 504 tarihinde Rahip Urbisyus tarafından Hz. İsa Peygamber’in annesi Hz. Meryem adına bir kilise olarak inşa ettirilmiştir.

Meşhur Balıklıgöl gezimize başlıyoruz. Rivayete göre tek tanrı fikrini savunan Hz İbrahim, Nemrut tarafından günümüzdeki Urfa Kalesi'nin bulunmakta olduğu tepeden ateşe atılmıştır. Bu esnada Allah tarafından ateşe" Ey Ateş İbrahim'e karşı serin ve Selamet ol" emri verilmiştir. Bu emrin üzerine ateş suya dönüşür ve içinde bulunan odunlar da balığa dönüşür. Rızvaniye Camii gezimiz sonrası Dünyanın tarihini değiştiren GÖBEKLİTEPE gezimiz başlıyor.

TArihin sıfır noktası olarak adlandırılan Göbeklitepe 2018 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Tarihi 12.000 yıl öncesine dayanan Göbeklitepe’de henüz çalışmalar sürüyor. Şu an elimizde bulunan bilgilerin de yeni bulgularla değişme ihtimali kuvvetli olmakla birlikte Göbeklitepe’nin inşa ediliş sebebi gizemini koruyor.

Göbeklitepe gezimiz sonrasında rotamızı farklı medeniyet ve dinlerin bir arada harmanlandığı MARDİN'e çeviriyoruz. Mardin Müzesi, Latifiye Camii, Kırklar Klisesi, Zinciriye Medresesi, Tarihi Postane, Şehidiye Camii ve Deyrülzaferan MAnastırı gezilerimizi yaparak bu dolu dolu geçen gün sonrasında akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Matiat Otel,Mesopatamia Hotel veya vb.

5 Gün

MİDYAT - HASANKEYF - DİYARBAKIR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında MİDYAT gezimiz başlıyor. Tarihi taş konakları, camileri, kiliseleri ve özgün mimarisiyle Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Midyat geçmişten günümüze birçok medeniyete kucak açmış, farklı dillerden ve mezheplerden insanların buluştuğu eşsiz bir coğrafyadır.

Mimari dokusu ile öne çıkan Midyat'da gezerken Orta Çağ kentlerinin dokusunu hissedeceksiniz. Süryani ustalarının TELKARİ sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz Midyat sokaklarına hayran kalacaksınız. İlk durağımız Mor Bagriel Manastırı olacak. "Sıla" ve "Adını Kalbime Yazdım" dizilerinin de çekimlerinin yapıldığı Midyat kouk evi gezimizi yaparak Süryani ve Müslümanların bir arada yaşadığı tarihi sokaklarda gezmeniz ve alışveriş yapabilme şansına kavuşmanız için serbest zaman veriyoruz.

Bir sonraki durağımız Dicle nehrinin beslediği ve Ilısu barajı ile sular altında kalacak olan HASANKEYF'e geçiyoruz. Gezimiz sonrasında El Rızk Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Büyük ve Küçük Saray ile Eski Köpru manzaraları eşliğinde akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 Gün

DİYARBAKIR - KÂHTA - NEMRUT - ADIYAMAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında DİYARBAKIR gezimiz başlıyor. İlk durağımız Diyarbakır Ulu Camii olacak. Cahit Sıtkı Tarancı'nın da doğduğu ve günümüzde müze olan evini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Hasan Paşa Hanı ve On Gözlü Köprü gezimizi yaparak turumuza devam ediyoruz.

Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü'nü görerek KAHTA'da bizleri bekleyen dolmuşlar ile NEMRUT dağına çıkıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan ve Kommagene Krallığı’na ait harabeleri, heykelleri ve yazıtlarıyla büyüleyici bir görünüme sahip olan Nemrut Dağı, 2150 metre yüksekliğe sahip.MÖ 1. yüzyılda Kommagene Krallığı tarafından gizem dolu devasa heykellerle donatılmış. Heykeller nedeniyle “Tanrıların Dağı” diye de adlandırılan Nemrut’un pek çok noktasına bugün hala ulaşım sağlanamıyor. Tamamen insan eliyle yapılmış olan höyüklerde ve mezarlarda neler olabileceği konusu hala sır.

Nemrut dağı gezimiz sonrasında Adıyaman merkez'de bulıunan otelimize akşam saatlerinde geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Grand İsias Otel veya vb.

7 Gün

KAHRAMANMARAŞ - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında KAHRAMANMARAŞ'a geçiyoruz. İlk durağımız çeşir çeşit hediyelik eşyaları bulabileceğiniz Bakırcılar Çarşısı olacak. Burada alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Sütçü İmam Heykeli ve Tarihi Ulu Camii ziyaretlerimiz sonrasında Maraş dondurması tatmanız için serbest zaman ile birlikte akşam dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Adana, Konya ve Denizli üzerinden sabah saatlerinde İzmir'e varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi tekrar servis noktalarına bırakarak bu muhteşem turu sonlandırarak bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler
 • Yeni Model Otobüs İle Ulaşım
 • Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar
 • 5 Gece 3* veya 4* Otel Konaklaması
 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 4 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • Yöresel Eğlence – Sıra Gecesi
 • Nemrut Minibüs Transferi
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
Servis Güzergahları
 • 16:30 - Fahrettin Altay Meydan
 • 16:50 - Üçyol Metro
 • 17:45 - Mavişehir Mavi Bahçe Önü
 • 17:55 - Bostanlı İskele
 • 18:15 - Karşıyaka Anıt
 • 18:20 - Bayraklı Üst Geçit
 • 18:30 - Bornova Ege Üniversitesi Acil

Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 11.11.2022
 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Servis Kaydı için satın aldıktan sonra SMS ile gelen numarayı aramayı unutmayın!
 • Detaylı Bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.
İzmir Çıkışlı Gap Turu 5 gece 6 gün

İzmir Çıkışlı Gap Turu 5 gece 6 gün

İzmir Çıkışlı Gap Turu 5 gece 6 gün

İzmir Çıkışlı Gap Turu 5 gece 6 gün

İzmir Çıkışlı Gap Turu 5 gece 6 gün

İzmir Çıkışlı Gap Turu 5 gece 6 gün

İzmir Çıkışlı Gap Turu 5 gece 6 gün

İzmir Çıkışlı Gap Turu 5 gece 6 gün

 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Servis Kaydı için satın aldıktan sonra SMS ile gelen numarayı aramayı unutmayın!
 • Detaylı Bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.