Bu Fırsat Kaçtı!

Mezopotamyanın Başkentine Rüya Yolculuk... Tatil Bahçesi'nden Güneydoğu Anadolu’nun Gizemlerini Keşfedeceğiniz 5 Gece 6 Gün Gap Turu 499 TL!
 
MEZOPATAMPAYININ BAŞKENTİNE RÜYA TADINDA YOLCULUK
 
 
 
 
 
 
Hayfana Gecesi, Reyhani Gecesi, Sıra gecesi eğlencesi, Halfeti Tekne Turu, Nemrut Dağı girişleri ve transferi Dahil. 
5 GECE / 6 GÜN - ( 4 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması )
 
İstanbul, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman, Mardin, Midyat, Hasankeyf, Ş. Urfa, G. Antep,Adana 
 
 
 
                                  GEZİ TARİHLERİ
 • 08 Nisan - 13 Nisan 2014
 • 22 Nisan - 27 Nisan 2014 
 • 29 Nisan -    4 Mayıs 2014
 • 06 Mayıs -   11 Mayıs 2014
 • 14 Mayıs -   19 Mayıs 2014 
 • 20 Mayıs -   25 Mayıs 2014
 • 27 Mayıs - 01 Haziran 2014
 
 
 
 
 
 
OTOBÜS KALKIŞ NOKTALARI VE BİNİŞ YERİ
 
 • İNCİRLİ ÖMÜR AVM ÖNÜ 20.00
 • BEŞİKTAŞ YILDIZ CAMİ ÖNÜ 20.30
 • KADIKÖY EVLENDİRME CADDE 21.00
 • ÇAYIROVA MC DONALD’S 21.30
 • İZMİT HALK EVİ 22.30
 • SAKARYA BERCESTE 23.10
 • ANKARA ULUSOY GARAJI ÖNÜ 04.00
 
 
1.GÜN : İSTANBUL ANKARA – KAYSERİ
 
İstanbul’dan Akşam 20.00 Hareket İle Sabah Saatlerinde Kayseri’ye Varış.  
 
 
 
 
 
 
 
2.GÜN : KAYSERİ – KAHRAMAN MARAŞ – ADIYAMAN 
 
Sabah saatlerinde Panaromik Kayseri Turu. Selçuklu eseri olan Ulu Camii, ve modern şehir sokaklarını gezdikten sonra Kahramanmaraş’a geçiyoruz. 2 saatlik kısa yolculuk sonrası Maraş’a varış ve panoramik Kahraman Maraş Turu.Tur Sonrası Kahramanmaraş’ta Dondurma Molası için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Adıyaman’a Hareket. Kısa yolculuk sonrasında  Adıyamana Varış. Panoramik Adıyaman şehir turu. Gezimize; Pirin’deki arkeoloji kazılar sonucu ortaya çıkan, Urartulardan günümüze kadar ulaşan yerleşim yerlerini ( Mekanları ) geziyoruz. Serbest zaman ve sonrasında Otelimize Yerleşme…Belirtilen saatte toplanma ve HAYFANA GECESİ PROGRAMI… YEMEKLİ MÜZİKLİ HAYFANA GECESİ OTEL DIŞINDA ANLAŞMALI RESTAURANTTA YAPILACAK… 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. GÜN : ADIYAMAN - NEMRUT GÜNEŞİN DOĞUŞU – MARDİN - MİDYAT
 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  bizleri bekleyen aracımıza (transfer minibüs ile gerçekleşmektedir ) binerek Nemrut Dağının tepesine çıkıyoruz. Merdivenli yol üzerinden zirveye ulaşıp Güneşin doğuşunu en iyi şekilde görebileceğimiz bir yer bulup beklemeye başlıyoruz. İşte o an Kızıl bir renk gözümüzün görebildiği en son noktadan yavaş yavaş yükselmeye başlıyor. Yaklaşık 2 dakikalık bu muhteşem görsel şölen karşısında büyülenmemek imkânsız. Kommogene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz.
 
 
Kral Antiokhos vasiyetinde ?Ben öldükten sonra beni Nemruta gömün, Öldüğüm gün bayram olsun ve her yıl kutlansın halkım bugün burada gönlünce yesin-içşin ve eğlensin? demiştir. Bizleri bekleyen minibüslere binerek Kommagene Krallığı'nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü'ne gideceğiz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonu'nun inşa ettiği Cendere Köprüsü'nü görerek Arsemia Antik Kentine varacağız. Kartal yuvasını andıran; Kommagene Krallığı'nın Kutsal Kraliyet Tapınakları'nın ve idare binalarının bulunduğu bu antik şehirde, Antiochos-Heracles tokalaşma steli ve bunun önünde döneminin Anadolu'da bilinen en büyük kitabesini gördükten sonra Kâhta'ya iniyor ve otelimizde geç kahvaltımızı alıyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
Otelden ayrılarak GAP Projesinin can damarı olan 12 yıldır aralıksız çalışan Atatürk Barajını geziyoruz.  Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Mardin'e varış. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryanisinden Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Artuklu sanatının tüm incelikelrini taşıyan Taş işçiliğinin ustalıkla sergilendiği Medrese Yıllarca eğitim amaçlı kullanılmıştır. Medresinin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmaktadır.
 
 
Medreseden ayrılıyor ve taş kaplı dar sokaklarında yürümeye devam ediyoruz. Şar Çubuk mahallelerinden geçerek Kırklar Kilisesine gidiyoruz..Kırklar Kilisesi gezisi sonrası İgnatios Benham tarafından yaptırılan Müze, Eski Mardin meydanı, Ulu camii, Şehidiye medresesi, Zinciriye mederesesi ,güzel bir konak yapısı tarihi PTT ve Savurkabı mahallesi gezisi sonrası evlerin altından geçen arabaları ve babı sor çeşmesini görüyor ve öğle yemeğinde birbirinden lezzetli Mardin yemeklerinden tatma fırsatı buluyoruz.
 
 
Yemek sonrasında Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zaferan Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp oradan Bir buçuk saatlik yolculuk sonrası Mardin'in küçük bir maketi olan Midyat'a gidiyoruz.Midyat’a varış ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Midyat’ta otelimizde. (MİDYAT)
 
 
 
 
 
 
 
 
4. GÜN MİDYAT - HASAN KEYF – DİCLE – ŞANLIURFA 
 
Sabah kahvaltı sonrası Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin bölgesinin kalbi ve Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Burada yöresel Telkari(İnce Tel) işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasan Kehf'e varıyoruz.
 
 
 
Dicle nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi yaparak Kaleden inip El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresi, Tarihi Köprü, Kör Zeynel Türbesini de görerek buradaki gezimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizde Dicle Nehri kenarında meşhur Şabut Balığını yiyebilirsiniz.(Ekstra) sonrasında Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Kısa yolculuk sonrasında  Şanlı Urfa'ya varıyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
Gezimize  Eyüp peygamber makamındaki kuyu ve mağarayı ziyaret ediyor ve sabır için şifa için Sabır sularından içiyoruz. Balıklı göl Halil-ül Rahman gölü ve camii Ayn-el Zeliha gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii-Mevlidi Halil cami Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz.
 
 
Urfa kalesi gezildikten sonra Akşam otelimize yerleşiyoruz. Anlaşmalı restorantımızda Yemek sonrasında Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi Sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip Şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. Konaklama Otelimizde (ŞANLIURFA)
 
 
 
5. GÜN : URFA , HARRAN-CAMİ EL FİRDEVS-HALFETİ-SİYAH GÜL-KELAYNAK KUŞLARI-GAZİANTEP-ZEUGMA-SEDEF KAKMA
 
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Şanlıurfadan ayrılıyor ve Dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan konik kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; ilk Türk- İslam Üniversitesi olan Harran Üniversitesi kalıntıları, Ulu Cami kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz.
 
 
Ardından Yolumuzun sonunda bizi Sanki Cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfetide Fırat nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz.(Tekne Turu Ek Hizmet Bedeli İçerisinde Toplanan Ücretin İçerisinde Yer Almaktadır.) Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum kalenin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti'den ayrıldıktan sonra Bireciğe hareket ediyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
Nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Sonrasında Gaziantep'e Hareket ediyoruz. Gaziantep'e has Alinazik ve diğer kebap çeşitlerinden tatma fırsatı buluyoruz. Ekstra Yemek Mola sonrası Gaziantep'e has baklavası gezimiz sırasında enerji ihtiyacımızı karşılayacak. Yemek sonrası Güneydoğunun en gelişmiş kenti. Eski dokunun etrafında yeni doku sarmış vaziyette. İlk gezi noktamız Birecik barajının suları altında kalan tarihi Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği zengin mozaik koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep müzesine gidiyoruz.
 
 
Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin Arkeoloji kısmına geçerek Tarih öncesi Fosil ve İnsanların kullandığı eşya mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Kale i Fusun olarak adlandırılan Gaziantep kalesinin Fotoğrafını çekip eteğindeki tarihi çarşılarda serbest zaman veriyoruz. Elmacılar Habbab Kürkçü han bakırcılar çarşısını görüyor daha sonra tarihi Tahmis kahvehanesinde menengiç kahvesini yudumlarken ayrı bir lezzet ile dinlenebilirsiniz.
 
Doğu sanatının simgesi olan Sedef işlemeciliği Bölgede yoğun olarak görülebilmekte son olarak sedefçiler çarşısında bulunan Sedef atolyesine gidiyoruz. Akşam erken saatlerde otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz akşam Gaziantep’i keşfe çıkabilirler.(GAZİANTEP)
 
 
 
 
 
 
 
 
6. GÜN: GAZİANTEP – ADANA – TUZ GÖLÜ – ANKARA - İSTANBUL
 
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Gaziantep'ten ayrılıyor ve Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’ya varış ve akabinde Panaromik şehir turu. Panoramik tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman  sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Tuz Gölünde Mola Sonrası Ankara İstanbul yolu kullanılarak Akşam İstanbul’a Tur Başlangıç Noktasına varış. bir başka Tatil Bahçesi tur organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz. 
 
 
 
 
OTEL KATEGORİLERİ    : 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama             
TEK KİŞİ FARKI : 200.00 TL                  
 
 
 
Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz
 
Programda  Belirtilen ve ekstra olarak belirtilmeyen tüm Çevre Gezileri, 
Lüx Otobüslerle Gidiş Dönüş Ulaşım
Zengin Tatil Bahçesi Araç içi İkramları
Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi
3 Gece Yarım Pansiyon, 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama(Şanlıurfa Sıra Gecesi Sebebiyle) 4  Yıldızlı Otellerde Konaklama.
Konaklama Yapılan Otellerde 3 Akşam Yemeği, 4 Sabah Kahvaltısı ve Sıra Gecesindeki Akşam Yemeği.
Hayfana Gecesi 
Reyhani Gecesi
Urfa Sıra Gecesi 
Halfeti Tekne Turu
Müze Kartı Haricinde belirtilen müzeler
Nemrut Dağı çift yön minibüs transferi
 
 
 
Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz
 
Müze ve Ören Yeri Girişleri (Dileyen Misafirlerimiz Müze Kart Alabilirler)
Rehberlik Hizmetleri
Zorunlu Türsab Seyehat Sigortası
Tüm Öğle Yemekleri 
İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği
Ekstra eğlence ve turlar
Otelde yapılacak ekstralar
Tüm yemeklerde alınacak içecekler
Kişisel harcamalar ve tipler.
 
 
Rezervasyon esnasında zorunlu olarak, Kahta Nemrut dağı minibüs, Halfeti Tekne Turu, Şanlıurfa Sıra Gecesi, Türsab Seyehat Sigortası, Rehberlik, otopark, otoban ve diğer Giderler İçin Turumuza katılan tüm misafirlerimizden 170 TL alınacaktır.
 
00-02 yaş bebekler hariç, 02 yaş üzeri tüm misafirler ek hizmet bedeli ödemek zorundadırlar. Ek hizmet bedelini tur öncesinde makbuz karşılığında şirket hesaplarımıza ödeyebilirsiniz. Ek hizmet bedeli bir bütün olup ayrılamaz. Ek hizmet bedelini ödemeyen misafirler düzenlenen turumuza katılım hakkına sahip olamazlar.
 
 
 

 Tatil Bahçesi

Atatürk caddesi No:19 Kozyatağı
Kadıköy İstanbul
0 216 350 09 62

 

 
 

Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 27.5.2014
 •         Detaylar;

   

   

  Her yıl yakınlarınızdan birinin getirdiği hediyeliklerle, salonunuzun vitrininde oluşan minyatür ve volkanik şehre bakmaktan sıkıldıysanız bu yıl önce kendinizi MUTLU EDİN.!

   

  Güneydoğu Anadolu'nun toprakları, bin yıllar boyu farklı kültürlerin ve dinlerin getirdikleriyle rengarenk bir mozaiğe dönüşmüş.
   
   
  Dünyada güneşin doğuşunun en güzel izlendiği yer olarak bilinen Nemrut'ta o muhteşem kızıl manzaraya şahit olacaksınız.
   
   
  Gezinizde baklavadan mırraya, kebaplardan menengiç kahvesine kadar bölgeye özgü lezzetlerden bolca tadacaksınız.
   
   
  Sıra gecesi eğlencesi ile Halfeti tekne turu tatilin en unutulmaz anlarından olacak.

   

   Nasıl Yararlanırım;

   

 • Bu fırsatı satın almak için "Fırsatı Al" butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Bu fırsata ait fırsat kodunuz, 24 saat içinde e-mail ve sms yoluyla tarafınıza gönderilecektir.
 • Tatil Bahçesi'ne fırsat kodunuz ile 0 216 350 09 42 - 0 541 354 34 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırarak hizmetten faydalanabilirsiniz.
 • Başka kampanya veya indirimlerle birleştirilemez.
 • Merak ettiğiniz tüm konular için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü okuyabilirsiniz.
 • Tüm sorularınız için info@izmirburaya.com adresine mail atabilirsiniz.
 • İşletmeden Perakende Satış Fişi veya Fatura Almayı Unutmayın.
 • Fırsatı Satın Aldıktan Sonra İstediğiniz tur tarihini seçebilirsiniz.
 •  

        Detaylar;

 

 

Her yıl yakınlarınızdan birinin getirdiği hediyeliklerle, salonunuzun vitrininde oluşan minyatür ve volkanik şehre bakmaktan sıkıldıysanız bu yıl önce kendinizi MUTLU EDİN.!

 

Güneydoğu Anadolu'nun toprakları, bin yıllar boyu farklı kültürlerin ve dinlerin getirdikleriyle rengarenk bir mozaiğe dönüşmüş.
 
 
Dünyada güneşin doğuşunun en güzel izlendiği yer olarak bilinen Nemrut'ta o muhteşem kızıl manzaraya şahit olacaksınız.
 
 
Gezinizde baklavadan mırraya, kebaplardan menengiç kahvesine kadar bölgeye özgü lezzetlerden bolca tadacaksınız.
 
 
Sıra gecesi eğlencesi ile Halfeti tekne turu tatilin en unutulmaz anlarından olacak.

 

 Nasıl Yararlanırım;

 

 • Bu fırsatı satın almak için "Fırsatı Al" butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Bu fırsata ait fırsat kodunuz, 24 saat içinde e-mail ve sms yoluyla tarafınıza gönderilecektir.
 • Tatil Bahçesi'ne fırsat kodunuz ile 0 216 350 09 42 - 0 541 354 34 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırarak hizmetten faydalanabilirsiniz.
 • Başka kampanya veya indirimlerle birleştirilemez.
 • İşletmeden Perakende Satış Fişi veya Fatura Almayı Unutmayın.
 • Fırsatı Satın Aldıktan Sonra İstediğiniz tur tarihini seçebilirsiniz.