Bu Fırsat Kaçtı!

14 Temmuz Çıkışlı Batum ve Yayla’da 7 Gece 7 Gün Konaklamalı Boydan Boya Karadeniz Turu 1.199 TL

7 Gece 7 Gün Yayla Konaklamalı Boydan Boya Karadeniz Turu

 

BATUM ve YAYLA KONAKLAMALI KARADENİZ TURU
BOLU ABANT – AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU
SİNOP – SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – LİMONSUYU YAYLASI – UZUNGÖL – RİZE – AYDER YAYLASI – HOPA
BATUM - BORÇKA KARAGÖL – AMASYA – ÇORUM


7 GECE – 7 GÜN 14 – 21TEMMUZ20 TEMMUZ ALINIŞ NOKTALARI ve SAATLERİ: 18:15’de ALİAĞA, KARŞIYAKA ANIT 19:30'da, ÜÇKUYULAR 20:00'de, ÜÇYOL 20:20'de, 20:45’de BORNOVA EGE ÜNİ. HASTANESİ önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.1.GÜN (15 TEMMUZ): BARTIN – AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU


Sabah saatlerinde Bolu Bölgesinde uygun bir tesiste sabah kahvaltı (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Abant Gölüne gidiyoruz. Göl çevresinde araçla tur atıp, fotoğraf molası veriyoruz.

 

Daha sonra Mengen – Devrek – Çaycuma – Bartın üzerinden ÇEŞM-İ CİHAN (dünyanın gözü) olarak bilinen AMASRA’ya varıyoruz. Bizans döneminde yapılan ZİNDAN KALESİ ve KEMERE KÖPRÜSÜ üzerinden BOZTEPE ADASI üzerindeki SORMAGİR KALESİ’ni panoramik olarak görüyoruz.

 

Amasra’daki öğle yemeği ve serbest zamanın ardından SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’ da ARASTA ÇARŞISI ve KAYMAKAMLAR EVİ’ni gezip meşhur lokum alışverişi yapıp KASTAMONU’ya hareket ediyoruz.

 

KASTAMONU’da Kurtuluş Savaşı’nda destan yazmış kadınlarımızdan ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI’nda fotoğraf molası verdikten sonra merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Mütevelli Otel2.GÜN (16 TEMMUZ): KASTAMONU – TAŞKÖPRÜ – SİNOP – SAMSUN


Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından KASTAMONU, TAŞKÖPRÜ üzerinden Türkiye’nin kuzeyde en uç noktasında bulunan SİNOP’a ulaşıyoruz. Tarihi SİNOP CEZAEVİ ve KALESİ'ni geziyoruz.

 

Sinop merkezde vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Bafra üzerinden SAMSUN’a gidiyoruz. SAMSUN merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan ATATÜRK HEYKELİ’ni fotoğraflıyoruz.

 

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a getiren BANDIRMA VAPURU ’nu geziyoruz. Daha sonra SAMSUN merkezdeki Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… Yemek sonrası dileyen konuklarımız akşam yürüyüşe çıkabilir veya FAYTON TURU yapabilir. Yafea Otel3.GÜN (17 TEMMUZ): SAMSUM – ÇARŞAMBA – FATSA – ORDU – TRABZON – LİMONSUYU YAYLASI


Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından SAMSUN’dan ayrılarak Çarşamba -Terme -Ünye üzerinden ORDU’ya hareket ediyoruz. Karadeniz’in en güzel sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz.

 

Daha sonra Ordu’dan ayrılarak Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği (ekstra) molası verdikten sonra TRABZON’a gidiyor ve 1900’lü yılların başında Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz.

 

Bu ziyaretimizin ardından Trabzon’a özgü geleneksel Kazaz KAZAZİYE sanatını öğrenmek ve alışveriş yapmak için gümüşçüye gidiyoruz. Trabzon’un Of ilçesinde sahil yolunda ayrılıp SOLAKLI Deresinin oluşturduğu SOLAKLI Vadisi boyunca ilerleyip Çaykara’dan geçip Karadeniz’in en önemli yaylalarından olan UZUNGÖL’e ulaşıyoruz.

 

Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünün erozyon sonucu kapatmasıyla oluşan UZUNGÖL çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Günü tamamlayıp bizi bekleyen minibüslerle TRABZON’un LİMONSUYU YAYLASI’na (ekstra, zorunlu) çıkıyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Kardelen Otel

 

 

4.GÜN (18 TEMMUZ): RİZE – AYDER – HOPA – BATUM


Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yaylamızdan erken saatlerde ayrılıp ARDEŞEN üzerinden AYDER YAYLASI doğru yola çıkıyoruz. ÇAMLIHEMŞİN’de dolmuşlarımıza binip SEVDALUK dizisinin çekildiği köy olan ŞENYUVA TAŞ KÖPRÜ’de fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından minibüslerle, 100 mt'lik bir uçurumun kenarında inşa edilmiş kurulmuş ZİLKALE’yi görüyoruz (ekstra).

 

Öğle yemeği için FIRTINA DERESİ kenarındaki restoranımızda (ekstra) gidiyoruz. Yemekten sonra RİZE- HOPA üzerinden SARP Sınır Kapısına varıyoruz. Kapıdaki gümrük işlemlerinin ardından GÜRCİSTAN – Acara Bölgesine giriş yapıyoruz (ekstra). BATUM’da Roma döneminden kalan ve içinde Hz. İsa'nın 12 Havarilerinden olan St.MATHİAS'ın mezarının bulunduğu GONİO (Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz.

 

Batum merkeze Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Türk Sokağı, Batum Avrupa Meydanı (Medea Heykeli), Tiyatro Meydanı, Batum Limanı, ilginç mimarisi olan Ters Ev ve ters şişe şeklindeki Adalet Sarayı binası görüyoruz. Merkezde bulunan Türk restoranında vereceğimiz akşam yemeği (ekstra) molasının ardından muhteşem Su gösterisini izliyoruz. Batum gezimiz sonrası Batum’daki otelimize yerleşiyoruz.

 

<<BATUM Hakkında Önemli Bilgiler>>: *Yurtdışı çıkış harcı 15 TL’dir. *Batum ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olarak 65 TL araçta rehber/tur lideri tarafından nakit olarak alınır.

 

*Batum'a geçiş için üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan, son 10 (on) yıl içinde değiştirilmiş/yenilenmiş ve HASARSIZ (yıpranmamış/kenarları ayrılmamış/makasla kesilmemiş/soğuk damgası belli olan/pvc kaplamayla düzeltilmemiş) nüfus cüzdanı gereklidir. Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir.

 

*Devlet memurlarının (aile üyeleri dahil) geçiş yapabilmesi için çalıştıkları kurumdan yazılı/ıslak imzalı izin belgesi almaları gerekmektedir. Ayrıca sınır polisleri, gerekli gördüğü durumda, emeklilik sicil sorgusu yaptığı için; emekli olmuş misafirlerimize, emeklilik sicil numaralarını gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmalarını önemli tavsiye ederiz.

 

*Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir. Ayrıca 12 yaş ve üzeri çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir.

*Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından Acentemiz sorumlu değildir.5.GÜN (19 TEMMUZ): RİZE – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – UZUNGÖL – TRABZON


Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Sarp sınır kapısındaki çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Hopa'dan Borçka'ya gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle, Karadeniz’in en güzel yerlerinden biri olan KARAGÖL'e çıkıyoruz (ekstra). Doğal güzelliğe sahip Karçal Dağları eteklerinde bulunan Milli Park alanını geziyoruz.

 

Dileyen misafirlerimiz kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilir. Serbest zamanın ardından Borçka’ya dönüp, HOPA'dan sahil yolu üzerinden RİZE Bezi üretimi hakkında bilgi almak ve alışveriş yapmak için Rize’de bulunan ZAİMOĞLU Rize Bez atölyesine varıyoruz.

 

Karadeniz bölgesinin geleneksel el sanatlarından olan tarihi Rize bezlerini görüp alışveriş yapıyoruz. Daha sonra dünyaya nam salmış meşhur SÜRMENE Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapmak için SÜRMENE’ye gidiyoruz.

 

Doğu Karadeniz bölgesinin başkenti olarak bilinen TRABZON'un Akçaabat ilçesine bağlı Düzköy’de bizi bekleyen minibüslerle Kayabaşı Yaylasına çıkıyoruz (ekstra, zorunlu) ve Yayla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yayla otelimizde. Kayabaşı Yayla Kent6.GÜN (20 TEMMUZ): GİRESUN – SAMSUN – ORDU – AMASYA – ÇORUM


Yayladaki sabah kahvaltımızın ardından minibüslerimize binerek yayladan ayrılıyoruz. Akçaabat’ta yöresel gıda alışverişi yapabileceğimiz LEZZET DİYARI’nda alışveriş molası veriyoruz.

 

Alışveriş molamızın yolumuza yeşilin her tonunu görebileceğimiz ve Karadeniz’in eşsiz mavisine doyacağımız Eynesil-Espiye yolu üzerinden devam ediyor ve Giresun'un çıkışında deniz kenarındaki tesislerde kahve (ekstra) molası veriyoruz. ORDU-FATSA-ÜNYE üzerinden TERME'ye varıyoruz. Ulusoy Tesislerinde öğle yemeği (ekstra) için mola verdikten sonra SAMSUN'dan ayrılıyoruz.

 

Hırçın kız Karadeniz'e veda edip Havza – Suluova üzerinde AMASYA'ya varıyoruz. AMASYA’da Yeşil Irmak boyunca yürüyerek, Şehzadeler Parkını, Şehzadeler Müzesini ve Osmanlı Sultanı II.Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı AMASYA’ya armağan olarak 1482–1486 arasında yaptırılan II.Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan Cami’yi gezip, tarihi Çınar ağacını görüyoruz. Yeşilırmak üzerinde bulunan köprüden Yalı Boyu Evlerini fotoğraflıyoruz.

 

AMASYA Kalesi’ni, Helenistik dönemde inşa edilen Kral Kaya Mezarlarını, Amasya Saat Kulesini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Mecitözü üzerinden giderek Çorum’da bulunan Anvatar Termal otelimize yerleşiyoruz (dileyen misafirlerimiz otelin termal havuzundan yararlanabilir). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Anvatar Otel

 


7. GÜN (21 TEMMUZ): ÇORUM – ANKARA – POLATLI – AFYON – UŞAK – İZMİR


Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Çorum’da leblebi alışverişi için mola veriyoruz. Daha sonra Sungurlu - Ankara yolu üzerinden Polatlı'ya varıyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızı POLATLI’da veriyoruz. Daha sonra Afyon-Uşak yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek İZMİR'e varıyor ve bir başka Lotus Travel programında görüşmek üzere, siz misafirlerimizle vedalaşıyoruz.
 

 
 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 


* 6 gece otel konaklaması
* 6 sabah kahvaltısı ve 5 akşam yemeği
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Lüks otobüs ile ulaşım
* Araç içi ikramlar
* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Birinci gün yapılan sabah kahvaltısı
* Öğle yemekleri
* Otellerde alınan tüm içecekler 
* Müze/Ören yeri giriş ücretleri
* Yayla minibüs ve Ordu Teleferik ücretleri
* Batum akşam Yemeği
* Batum araç ve rehberlik hizmeti
* Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 
 

MİNİBÜS ÜCRETLERİ:


• Limonsuyu Yaylası (zorunlu) 35,-TL
• Kayabaşı Yaylası (zorunlu) 30,-TL
• Batum Araç ve Reber (zorunlu) 65,-TL
• Zil Kale, Şenyuva Köprüsü 35,-TL
• Borçka Karagöl 35,-TL

 
 
Rezervasyon ve detaylı bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu arayablirsiniz.
 
 
           
batum yayla konaklamalı Boydan Boya Karadeniz Turu 
                                                 
 
 batum yayla konaklamalı Boydan Boya Karadeniz Turu
 
 
batum yayla konaklamalı Boydan Boya Karadeniz Turu
 
 
 
batum yayla konaklamalı Boydan Boya Karadeniz Turu
 

Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 14.7.2018
 • Tur programı katılımcı sayısına göre Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile yapılmaktadır. 
 • Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda tahsil edilen ücret, katılımcıya iade edilecektir.
 • Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
 • Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
 • Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

 • Tur programı katılımcı sayısına göre Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile yapılmaktadır. 
 • Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda tahsil edilen ücret, katılımcıya iade edilecektir.
 • Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
 • Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
 • Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.