Bu Fırsat Kaçtı!

Kurban Bayramına Özel İzmir Çıkışlı Balkanlarda 4 Ülke 12 Şehir Ulaşım ve Konaklama Dahil 719 TL! Üstelik World Card Sahiplerine 3 Taksit!
Tur Programı:
 
 
Kurban Bayramı/15-19 Ekim 2013 tarihinde; Gümülcine, Kavala, Selanik (1) – Manastır, Ohrid (1), Gostivar, Tetova, Üsküp(2) Priştina –Prizren, Sofya, Plovdiv… 
 
 
 
1. Gün | İstanbul – Selanik 
 
Akşam saat 19:15 Bornova sapağı Nilüfer kalkış noktasından seni alarak İpsala’ya yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) 
Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik 610 km sürmektedir. 
 
 
 
2. Gün | Kavala – Selanik – Halkidiki 
 
Sabah erkenden Gümülcine şehir merkezinden geçerek Kavala’ya hareket. Kavala’da mola sonrası Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi, Heykeli, Su Kemerleri, Pargalı İbrahim Paşa Camii geziliyor. Öğle saatlerinde Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra Selanik Kalesi, Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Fuar alanı ve Döner Kule’yi görerek Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp şehri keşfetmek ve öğle yemeği için vereceğimiz mola ardından Selanik’te bulunan otelimize varıyoruz. Kısa dinlenmenin ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra (20 Euro)Yunanistan Rivierası olarak bilinen 3 Yarımadadan biri olan muhteşem doğası, manzarası, Turkuaz renkte denizi ve beyaz kum’a sahip Halkidiki’ye varış. Yüzme için serbest zaman… Gün batımına doğru otelimize varış. Arzu eden misafirlerimiz ile dileyenler ile ekstra yemekli sirtaki eğlencesine katılıyoruz. Leziz yemekler ve buzuki eşliğinde sınırsız Yunan eğlencesi yaşayabilirler! (Canlı Grek müziği eşliğinde mezeler, ana yemek, salata, tatlı ve limitli içecek) 
 
 
 
3. Gün | Selanik –Bitola (Manastır) – Ohri 
 
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Selanik – Filorina otoyolu ile Yunanistan Niki sınır kapısından çıkış yaparak Makedonya gümrüğündeki işlemler sonrası Manastır(Bitola)’ya varıyoruz. Gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz Sonrasında Ohrid Gölü’ne geliyoruz. Ekstra öğle yemeği ve Ekstra Tekne Turu sonrası panaromik Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yemekli – müzikli, Yemekli ve limitli içecekli Rumeli Gecesi Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde. (Ohrid ) 
 
 
 
4. Gün | Ohri – Gostivar – Tetova – Üsküp 
 
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Türk köyleri olarak bilinen önce Gostivar sonrasında ise Kalkandelen şehrine varıyoruz. Kalkandelen‘de Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelen’den sonra Üsküp’e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Ziyaretlerimizin ardından Ekstra öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restaurantta alacağız ardından Baş çarşı’da alışverişler için serbest zaman. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar, çeşitli el işi hediyelikler alabileceklerimiz arasında. Üsküp turumuzun bitmesi ile otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(Üsküp) 
 
 
 
5. Gün | Üsküp – Kosova 
 
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından ekstra kosova turu turumuza katılabilirler (40 Euro)Gümrük İşlemleri sonrasında ilk olarak Priştina'ya varış ardından Priştina şehir turu. Görülecek yerler arasında; Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda Şehid olan Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdaven digâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında bulunuyor.  Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova'nın ikinci büyük şehri olan Prizren'e, olağanüstü doğa manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra varış. Osmanlı'dan birçok eserin şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğin Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Turdan sonra çarşıda vereceğimiz yemek molasını Meşhur Prizren Köftesi ''Besimi'' Restaurant'ta aldıktan sonra Üsküp' devam ediyoruz. Üsküp'e varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Üsküp' de otelimizde. 
 
 
 
6. Gün | Üsküp – Sofya – Plovdiv - İstanbul 
 
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Sofya hareket. Gümrük işlemleri sonrası Sofya ya varış ve panoromik şehir turu sonrası Plovdiv’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panaromik şehir turu ve serbest zaman sonrası Haskovo Svilengrad karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapsına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne-Çorlu karayolu takip edilerek İstanbul’a varış, Bir sonraki Tatil Bahçesi Turumuzda görüşmek dileği ile sevgiyle kalın. 
 
 
 
Fiyatlarımıza dâhil olan hizmetlerimiz:
 
• Lüks otobüslerle ulaşım ve Manastır, Ohrid, Selanik, Kavala, Gümülcine, gezileri dâhil. 
• Selanik(1)Gece Merkez 4* Capsis & 4* Astoria – veya 4* Tabocco otelde (Oda + Kahvaltı) konaklama 
Ohrid (1) Gece **** Granit Otel Vb. BB (Oda + Kahvaltı), Üsküp’te 2 Gece Continantel Otel vb. 
• Türkçe rehberlik hizmeti ve Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi 
 
 
 
Fiyatlarımıza dahil olmayan servisler:
 
• TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası kişi başı zorunlu olup, Acenteye ödemesi yapılacaktır. Rehberlik, Gümrükler ve Acente hizmet bedeli: 60 € (zorunlu) 
• Yurtdışı çıkış pulu (15 TL) lütfen tur öncesi bankaya yatırın. 
• İlk gün yolda alınan kahvaltı öğle ve akşam yemekleri ekstradır. 
• Yunanistan vizesi nakit (120 Euro) yeşil pasaporta vizesiz
• Ekstra turlar, Müze girişleri ve kişisel harcamalar 
• Her Turlu Kişisel harcamalar ve otel ekstraları 
• Tek kişi konaklama yapmak isteyen misafirlerimizden: 350 TL! oda farkı alınmaktadır. 
• 0 – 2 yaş koltuk alınmadığında ücretsiz 3 yaş ve üzeri tam ücretlidir. 
 
 
 
Otellerimiz: 
 
Konaklayacağımız tesislerin seçiminde, hijyenik koşullar ve şehir merkezine olan uzaklık gözetilmek suretiyle gerektiğinde yıldız kategorileri ön plana alınmaksızın programların içeriğine ya da turun yapısına en uygun olan otellere öncelik verilmektedir. Otelleri kategorize ettiğimiz sıfatlar bir standart simgesi olmayıp sadece turistik değerlendirmeyi belirler. Tatil bahçesi yoğun turizm sezonu içerisinde konaklanacak otelleri benzer ya da daha üst kategorilerdeki farklı otellerle değiştirme hakkını saklı tutar.
 
 

www.tatilbahcesi.com.tr

Atatürk caddesi No:19 Kozyatağı
Kadıköy İstanbul


0 216 350 09 62

  


Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 10.10.2013
 •         Detaylar;

   

   

  Bayramda evde oturmak yok! 
   
   
   
  Balkanlardaki kültürel mirasımızı keşfe yolculuğa var mısınız?
   
   
   
  Kurban Bayramı’nda farklı yerler görmek farklı kültürler tanımak istiyorsanız,
   
   
   
  İşte size 4 ülke 12 şehir! Yunanistan’dan Makedonya’ya, Kosava’dan Bulgaristan’a bir gezgin gibi gezecek, tatiline farklı bir anlam katacaksınız!
   
   
   
  Tarihi mekanları görecek, değişik lezzetleri keşfedecek, farklı kültürleri tanıyacak,  Sirtaki gecelerinde eğleneceksiniz…

   Nasıl Yararlanırım;

   

 • Bu fırsatı satın almak için "Fırsatı Al" butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Bu fırsata ait fırsat kodunuz, e-mail ve sms yoluyla tarafınıza gönderilecektir.
 • Tatil Bahçesi'ne fırsat kodunuz ile 0 216 350 09 42 - 0 541 354 34 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırarak hizmetten faydalanabilirsiniz.
 • Başka kampanya veya indirimlerle birleştirilemez.
 • Merak ettiğiniz tüm konular için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü okuyabilirsiniz.
 • Tüm sorularınız için info@izmirburaya.com adresine mail atabilirsiniz.
 • İşletmeden Perakende Satış Fişi veya Fatura Almayı Unutmayın.
 •  

        Detaylar;

 

 

Bayramda evde oturmak yok! 
 
 
 
Balkanlardaki kültürel mirasımızı keşfe yolculuğa var mısınız?
 
 
 
Kurban Bayramı’nda farklı yerler görmek farklı kültürler tanımak istiyorsanız,
 
 
 
İşte size 4 ülke 12 şehir! Yunanistan’dan Makedonya’ya, Kosava’dan Bulgaristan’a bir gezgin gibi gezecek, tatiline farklı bir anlam katacaksınız!
 
 
 
Tarihi mekanları görecek, değişik lezzetleri keşfedecek, farklı kültürleri tanıyacak,  Sirtaki gecelerinde eğleneceksiniz…

 Nasıl Yararlanırım;

 

 • Bu fırsatı satın almak için "Fırsatı Al" butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Bu fırsata ait fırsat kodunuz, e-mail ve sms yoluyla tarafınıza gönderilecektir.
 • Tatil Bahçesi'ne fırsat kodunuz ile 0 216 350 09 42 - 0 541 354 34 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırarak hizmetten faydalanabilirsiniz.
 • Başka kampanya veya indirimlerle birleştirilemez.
 • İşletmeden Perakende Satış Fişi veya Fatura Almayı Unutmayın.