Bu Fırsat Kaçtı!

Tatil Bahçesinden Büyük Balkan Turu; Yunanistan – Makedonya – Arnavutluk – Karadağ – Hırvatistan – Saraybosna – Sırbistan 8 Gece 9 Gün Ulaşım ve Konaklama Dahil 1.499 TL.
 1. Gün: İSTANBUL – YUNANİSTAN GÜMRÜK İŞLEMLERİ

Akşamüstü  saat 20.00 ‘da İstanbul’dan  hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’ a geçiyoruz.
 
 
 
 
2. Gün: | Yunanistan – Makedonya / Manastır – Ohrid
 
Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden SELANİK – Filorina otoyolu ile Yunanistan Niki Sınır Kapısından çıkış yaparak Makedonya Gümrüğündeki işlemler sonrası Manastır(Bitola)’ya varıyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz Sonrasında Ohrid Gölü’ne geliyoruz. Ekstra öğle yemeği molası. Verilen serbest zaman sonrasında Ekstra Tekne Turu ( 10 € )  sonrası panaromik Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra 20 Euro olarak düzenlenecek Yemekli - müzikli ve limitli içecekli Rumeli Gecesi turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde. (OHRİD )
 
 
 
 
3. Gün: | Ohrid – Tiran – Bar - Budva
 
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, otelimizden hareket, kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından İşkodra Gölü üzerinden çok kısa süre once bağımsızlığını kazanan, Kosova’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Bar'a varışımızla birlikte panaromik Bar şehir turumuzu yapıyoruz. Turun bitimiyle beraber Budvada yer alan otelimize transfer odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.( BUDVA )
 
 
 
 
4. Gün: | Budva–Kotor-Dubrovnik
 
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. ilk durağımız, muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola. önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turun bitimi ile birlikte Dubrovnik’e transfer. Varışımızla birlikte, yapacağımız panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otele transfer ve odalara yerleşme ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, rehberlerimiz tarafından düzenlenecek ekstra Hırvat Gecesi'ne katılabilirler. Turumuz akşam yemekli ve yemeklerde limitli şekilde içeceklerin dâhil olduğu bir turdur. Müzik eşliğinde geçireceğimiz keyifli bir gecenin ardından otele dönüş ve konaklama. (DUBROVNİK )
 
5. Gün: | Dubrovnik – Neum – Poçitel – Mostar - Sarajevo
 
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsümüzle otelimizden hareket. İlk olarak bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Daha sonra Blagaj Bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunanlar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından, Avrupa’nın en büyük ve en temiz doğal su kaynağı olan ve bir mağarada su yüzüne çıkan Buna’yı ziyaret ediyoruz. Saniyede 43000 litre su akıtan Buna, kaynağına kadar 19 kmlik bir yer altı nehridir Sonrasında yol üzerinde Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Tükiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.  Mostar turumuzun ardından Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra 30 EURO olarak düzenlenecek olan müzikli ve yemekli Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (SARAYBOSNA)
 
6. Gün: | Saraybosna – Niş - Üsküp
 
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsümüzle otelimizden hareket. NİŞ ÜZERİNDEN MAKEDONYA’NIN başkenti ÜSKÜP’E  Hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yolculuğumuz esnasında Sırbistan sınırları içerisinde ekstra olarak alabilirsiniz. Akşam yemeği için ise tur esnasında rehberimiz ekstra olarak Kuzu Çevirme Rezervasyonu yapabilir Kişi Başı Ekstra Ücreti 20 Euro’dur. Üsküp’e varışı esnasında yerel restaurantların birinde bu organizasyon gerçekleşecektir. Yaklaşık olarak 12 saat süren yolculuğumuzun ardından akşam saatlerinde Üsküp’e varış.  Otelimize yerleşme. (Üsküp)
 
7. Gün: | Üsküp – Priştine – Prizren – Üsküp 
 
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından EKSTRA KOSOVA TURU turumuza katılabilirler (40 Euro)Gümrük İşlemleri sonrasında ilk olarak Priştina'ya varış ardından Priştina şehir turu. Görülecek yerler arasında; Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda Şehid olan Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdaven digâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova'nın ikinci büyük şehri olan Prizren'e, olağanüstü doğa manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra varış. Osmanlı'dan birçok eserin şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Turdan sonra çarşıda vereceğimiz Ekstra yemek molasından sonra Üsküp' devam ediyoruz. Üsküp'e varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Üsküp' de otelimizde.
 
8. Gün: | Üsküp - Selanik 
 
Kısa Bir Dinlenmenin Ardından Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Ziyaretlerimizin ardından Baş çarşı’da alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar, çeşitli el işi hediyelikler alabileceklerimiz arasında. Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte Selanik’e hareket ediyoruz ve yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından selanike varış ve ardından şehir turumuzun başlangıcı. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Fuar alanı ve Döner Kule’yi görerek Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. (Akşam yemeği ve Sirtaki Eğlencesi Ekstra 35 Euro) SELANIK
 
 
9. Gün: | Selanik – Kavala – İskeçe – Gümülcine - Dedeağaç - İstanbul
 
 
SELANİKTE BULUNAN Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından saat 08.00’de otelimiz çıkış işlemlerinin yapılması Sonrasında Selanik güzergâhı üzerinden Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turu. İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Belediye Binasını görüyoruz. Öğle yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeği sonrası Otobüs ile İskeçe ve Gümülcüne kentlerinin içinden geçiyoruz. Ardından Dedeağaç kentinin içinden geçip Dedeağaç merkezinde kısa bir mola veriyoruz ve İpsala sınır kapısına yol alıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. Tekirdağ’ da vereceğimiz köfte molasını takiben İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…
 
 
 
Ücrete Dahil Hizmetler
 
• Lüks Otobüsler Eşliğinde Gidiş ve Geliş Ulaşım, Tüm Çevre Gezileri. 
• 7 Ülke arasındaki geçişlerde uygulanan Gümrük İşlemleri, Kişi başı zorunlu turistik vergileri olarak alınan: Check Point, Otopark, Otoban, Konaklama gecelik şehir Vergileri, Ekstra Ücretler Ve Yerel Rehberlik Hizmetleri 
• Yunanıstan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Saraybosna, Sırbistan’ da gerçekleştirilecek şehir turları.
• OHRİD ‘te 3 veya 4* Otelde   1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• BAR VEYA BUDVA’da 3 veya 4* Otelde  1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama.
• DUBROVNİK ‘TE 3 veya 4* Otelde   1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama.
• SARAYBOSNA’da 3 veya 4* Otelde  1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• ÜSKÜP’TE 3 veya 4* Otelde   2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• SELANİK’TE 3 veya 4* Otelde   1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 
 
Extra Hizmetler
 
 
• Vize İşlem ve Ücreti  : 120 Euro
• Yurt Dışı Çıkış Fonu  : 15 TL.
• Yurt Dışı Zorunlu Seyahat Sigortası ve Hizmet Bedeli kişi başı 15 Euro 65 Yaş üstü Misafirlerde 25 Euro zorunlu olup, Acenteye ödemesi yapılacaktır. 
• Ekstra turlar Yol Üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından Kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Her Türlü Ören yeri giriş ücretleri ve Kişisel Harcamalar Ve Otel Ekstraları Ve Tipler…
• Araç İçi İkramlar ( Su, Kola, Çay, Kahve, Çikolata, Sandwıch, Soda… )
 
 
EKSTRA TURLAR
 
OHRİD TEKNE TURU 10 EURO
K0SOVA TURU 40 EURO
OHRİ MAKEDON GECESİ TURU YEMEKLI  20EURO
SELANİK TAVERNA TURU  35 EURO
 

www.tatilbahcesi.com.tr

  


Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 27.6.2013
 •         Detaylar;

   

   

  Bambaşka ülkeleri gezeceğin, farklı kültürlere tanık olacağın ve dopdolu bir tatil geçireceğin bu eşsiz fırsatla unutulmaz deneyimler yaşayabilirsin.

   

   

   

  Neredeyse her gün bir ülkeyi gezeceğin, farklı coğrafyalarda her şeyden uzaklaşmanın tadını çıkart!

   

   

   

  9 gün boyunca Balkanlar'ın tarih kokan her köşesinde benzersiz anlar yaşayıp, her saniyesinden keyif alacağınız bir yolculuğu Tatilbahçesi farkıyla deneyimleyin! 

   

   

   

  Kesin Çıkış 28 Haziran 2013'tür.

   Nasıl Yararlanırım;

   

 • Bu fırsatı satın almak için "Fırsatı Al" butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Bu fırsata ait fırsat kodunuz, 24 saat içinde e-mail ve sms yoluyla tarafınıza gönderilecektir.
 • Tatil Bahçesi'ne fırsat kodunuz ile 0 216 350 09 42 - 0 541 354 34 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırarak hizmetten faydalanabilirsiniz.
 • Başka kampanya veya indirimlerle birleştirilemez.
 • Merak ettiğiniz tüm konular için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü okuyabilirsiniz.
 • Tüm sorularınız için info@izmirburaya.com adresine mail atabilirsiniz.
 • İşletmeden Perakende Satış Fişi veya Fatura Almayı Unutmayın.
 • İşletmeye fırsat kodunun ilk 5 hanesini rezervasyonda tamamını fırsatı kullanacağınız zaman veriniz. Fırsat Kodunun tamamını vermeniz hizmeti kullanmanız anlamına gelir.
 •  

        Detaylar;

 

 

Bambaşka ülkeleri gezeceğin, farklı kültürlere tanık olacağın ve dopdolu bir tatil geçireceğin bu eşsiz fırsatla unutulmaz deneyimler yaşayabilirsin.

 

 

 

Neredeyse her gün bir ülkeyi gezeceğin, farklı coğrafyalarda her şeyden uzaklaşmanın tadını çıkart!

 

 

 

9 gün boyunca Balkanlar'ın tarih kokan her köşesinde benzersiz anlar yaşayıp, her saniyesinden keyif alacağınız bir yolculuğu Tatilbahçesi farkıyla deneyimleyin! 

 

 

 

Kesin Çıkış 28 Haziran 2013'tür.

 Nasıl Yararlanırım;

 

 • Bu fırsatı satın almak için "Fırsatı Al" butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Bu fırsata ait fırsat kodunuz, 24 saat içinde e-mail ve sms yoluyla tarafınıza gönderilecektir.
 • Tatil Bahçesi'ne fırsat kodunuz ile 0 216 350 09 42 - 0 541 354 34 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırarak hizmetten faydalanabilirsiniz.
 • Başka kampanya veya indirimlerle birleştirilemez.
 • İşletmeden Perakende Satış Fişi veya Fatura Almayı Unutmayın.
 • İşletmeye fırsat kodunun ilk 5 hanesini rezervasyonda tamamını fırsatı kullanacağınız zaman veriniz. Fırsat Kodunun tamamını vermeniz hizmeti kullanmanız anlamına gelir.