Bu Fırsat Kaçtı!

2. Karşıyaka Tiyatro Festivali'ne Özel Usta Oyuncu Haldun Dormen'in Baş Rol Aldığı 'Kibarlık Budalası' Adlı Oyun İçin Tiyatro Bileti 67 TL Yerine 40 TL
2. Karşıyaka Tiyatro Festivali'ne Özel Usta Oyuncu Haldun Dormen'in Baş Rol Aldığı 'Kibarlık Budalası' Adlı Oyun İçin Tiyatro Bileti


 Fırsat Seçenekleri

  • Kibarlık Budalası (2 Nisan - 20:30 - Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu)
Haldun Dormen'in sahne tozundan nasiplenmeye hazır mısınız?

Kahkaha dolu Kibarllık Budalası adlı tiyatro oyunu ile yıllardır büyük kitleleri güldürüyorlar.

Şimdi kahkahalar boğulma sırası sizde!

 

Kibarlık Budalası, 2 Nisan 20:30'da 2. Karşıyaka Tiyatro Festivali kapsamında Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda!

Keyfili seyirler dileriz...

Kibarlık Budalası

Başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası 8. yılında seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

17. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak..

Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir.

Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz.

Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek.

Oysa kızı bir başka gence aşıktır.

Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer.

Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

Türk Tiyatrosu’nun büyük ustası Haldun Dormen’in, yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü KİBARLIK BUDALASI ‘nın uyarlamasını İpek Kadılar yaptı.

 

Hakan Altıner’in sahneye koyduğu oyunun;Koreografisi Mikel N.

Vidhi, Kostüm Tasarımı Türkan Kafadar, Dekor Tasarımı Gizem Gürsel – Sedef Kermen, Işık Tasarımı Cengiz Özdemir ‘e ait; HALDUN DORMENGÖKSEL KORTAYHAKAN ALTINERDAMLA CERCİSOĞLUEFE YEŞİLAYBARIŞ KIRALİOĞLUCANER TÖRREYHAN AYDINSELIŞIK SELİN KUYUMCU rol alıyorlar.

Detaylar